• AKTUALNOŚCI

  • AKTUALNOŚCI

          • Pierwszy Dzień Wiosny.
            • Pierwszy Dzień Wiosny.

            • Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole był bardzo radosny i pełen atrakcji.Już od rana panowała wyjątkowa atmosfera. Jednym z głównych wydarzeń był konkurs na najładniejszą Marzannę.Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością,tworząc kolorowe i pomysłowe kukły.Następnie Marzanny zostały uroczyście zatopione co symbolizowało pożegnanie zimy i powitanie wiosny.Było przy tym dużo śmiechu I dobrej zabawy.W klasach odbywało się także przygotowywanie Zdrowych posiłków.Uczniowie robili różne sałatki,kanapki i przekąski,ucząc się zasad zdrowego odżywiania.Oprócz tego odbyło się przedstawienie dla klas młodszych,które przygotowały klasy starsze.Ten dzień był wyjątkowy i na długo pozostanie w naszej pamięci.

              Nad przebiegiem czuwały nasze Panie pedagog oraz wychowawcy klas.

          • Dzień Liczby Pi
            • Dzień Liczby Pi

            • 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi – wyjątkowe święto matematyki, którego data (3.14) nawiązuje do przybliżonej wartości tej niezwykłej liczby. Liczba π to jedna z najważniejszych stałych matematycznych. Oznacza stosunek obwodu koła do jego średnicy i była znana już w starożytności.

              Liczba Pi ma ogromne znaczenie w nauce i życiu codziennym. Wykorzystuje się ją nie tylko w matematyce, ale również w fizyce, technice czy astronomii – wszędzie tam, gdzie pojawiają się obliczenia związane z kołami, okręgami czy ruchem falowym.  

               Z tej okazji uczniowie klas 4-8 mogli wziąć udział w specjalnych zajęciach, rozwiązując problemy matematyczne w ciekawy nie standardowy sposób. Zajęcia przygotowała pani Agnieszka Gąsior a w pomoc w ich prowadzeniu zaangarzoawali się uczniowie z klasysiódmej.

              Wszyscy dobrze się bawili i uczyli. 

          • Konkurs BRD
            • Konkurs BRD

            • W dniu dzisiejszym uczniowie z naszej szkoły wzięli  udział w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
              i zdobyli l i II miejsce w etapie gminnym. I miejsce  w grupie młodszej zajęlii uczniowie z kl. V w składzie: Julia Filipczak, Emilka Dziambor, Tomasz Muszczek i Kacper Nowak.
              Drugie miejsce w kategorii drużyn starszych zajęlii uczniowie kl. VIII: Jan Gąsior, Jakub Ćwikliński i Jakub Trela.

              Obu drużyną serdecznie gratulujemy a drużynie młodszej, życzymy sukcesów na etapie powiatowym.
              Uczniów przygotowała p. Urszula Leks.

          • Tydzień Bezpiecznego Internetu.
            • Tydzień Bezpiecznego Internetu.

            •  Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest co roku w drugi dzień, drugiego tygodnia, drugiego miesiąca w roku. Jest to największa światowa akcja na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych użytkowników Internetu. W drugim tygodniu lutego na lekcjach informatyki odbyły się lekcje związane z bezpieczestwem w Internecie.Na zajęciach przypomnieliśmy jak należy się zachowywać w sieci, czym jest netykieta oraz jakie zagrożenia na nas czychają.Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunką Samorządu przy współpracy p. Pedagog Specjalnej, przygotował na ten tydzień szereg działań, podczas których uczniowie w ciekawy sposób przyswajali informacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Można było również wziąść udział w zabawach i quizach online przygotowanych w zakładce Strefa Ucznia, a rodzice mogli poczytać ciekawe artykułóy i obejrzeć materiały  w zakładce Strefa Rodzica. 

          • Świąteczny Koncert Kolęd i Pastorałek.
            • Świąteczny Koncert Kolęd i Pastorałek.

            • Koncert Kolęd I Pastorałek

              W tym roku zamiast tradycyjnych jasełek odbył się w naszej szkole Koncert Kolęd I Pastorałek, który szybko wprowadził wszystkich w świąteczny, radosny nastrój.Zaprezentowały się wszystkie klasy-jedni śpiewali odważnie,inni troszkę ciszej ,ale każdy z wielkim sercem i uśmiechem.

              Nie zabrakło też tańców,które wywołały wiele radości i braw.

              Zespół "Śmieszki " roztańczył publiczność do przeboju "We Wisch You A Merry Christmas",a "Chichoty" zachwyciły widzów Tańcem Śnieżynek, "sypiąc" na sali prawdziwą zimową magię.

              Wielkie wrażenie zrobił także popis gry na instrumentarium Orffa-dźwięki momentami były zaskakujące,ale zawsze bardzo świąteczne.

              Cały koncert bł pełen ciepła,śmiechu i świątecznej atmosfery,którą zapamiętmy na długo.

              Koncert przygotowali:p.Edyta Domagalska i ks.Łukasz Chowaniec.

          • XIV Turniej przyrodniczo myśliwski "Hubertus"
            • XIV Turniej przyrodniczo myśliwski "Hubertus"

            • W dniu 28 listopada, w naszej szkole odbył się XXIV Turniej Wiedzy Przyrodniczo - Myśliwskiej.

              W turnieju udział wzięli uczniowie z czterech szkół naszej gminy, prezentując swoją wiedzę na temat przyrody, ekologi i myślistwa.

              Konkurencje w turnieju przebiegały pod czujnym okiem Jury złożonego z przedstawicieli myśliwych Koła Łowieckiego „Hubertus.”

              Wyniki konkurencji ułożyły się następująco:

              I m zajęli uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej w Szczekocinach.

              II m uczniowie Zespołu Szkół w Szczekocinach.

              III ex aequo: uczniowie z Zespołu Szkół w Goleniowach i reprezentacja Zespołu Szkół Społecznych im. Jana Pawła II w Rokitnie.

              Po emocjonującym konkursie uczestnicy oraz goście obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. 7, pod opieka p.Grzegorza Pietaka, oparte o przygody zbujnika Rumcajsa. Po występie, szkolny zespół wokalny przygotowany przez p. E. Domagalską, zaśpiewał piosenki o tematyce ekologicznej. Całośc scenografi opracowała i przygotowała p. Urszula Leks wraz z SSU. Konkurs prowadziła p. Katarzyna Wieczorek

              Wszystkim nauczycielom i reprezentantom szkół serdecznie gratulujemy i dziękujemy za uczestnictwo.

              Serdeczne podziękowania składamy również sponsorom nagród: Kołu Łowieckiemu „Słonka” z Jaworzna, Kołu Łowieckiemu „Hubertus” w Szczekocinach, Burmistrzowi Miasta i Gminy Szczekociny p. Jackowi Lipie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do kolejnej edycji turnieju.

              Do zobaczenia za rok :)

          • Dzień Życzliwości
            • Dzień Życzliwości

            • 21 listopada 2025 r.. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości, który był

              pełen ciepła, pozytywnych emocji i budowania wzajemnych relacji. Celem dnia było promowanie

              uprzejmości, uśmiechu oraz dobrych uczynków w codziennym życiu społeczności szkolnej.

              ✨ Główne Działania

              • Iskierka z Kasztanowych Jeżyków:

              • To wyjątkowa akcja, podczas której uczniowie przekazywali sobie "Jeżyki życzliwości"

              wykonane z kasztanów przez dzieci na zajęciach z pedagogiem specjalnym.

              • Każdy Jeżyk był symbolem małego gestu życzliwości. Dzieci obdarowywały nimi kolegów,

              nauczycieli i personel szkoły, aby "zarażać" ciepłem i uśmiechem, pokazując, że drobne

              upominki i pamięć mają wielką moc.

              • Pozytywne życzenia- można było także wylosować i podarować fiszki , ze wzmacniająymi

              poczucie wartości komunikatami dla ucznió i nauczycieli

              • Plakat ŁĄKA Życzliwości:

              • W centralnym punkcie szkoły powstała piękna, wspólna instalacja – "ŁĄKA Życzliwości".

              • Plakat ozdobiły stworzone przez uczniów rysunki oraz motywujące cytaty o przyjaźni,

              uprzejmości i empatii.

              • Kluczowym elementem były symboliczne serca z puzzli, które uczniowie wspólnie

              doklejali. Symbolizowały one, że każdy z nas jest ważnym elementem większej wspólnoty

              i że tylko łącząc siły, możemy stworzyć przyjazne i pełne życzliwości środowisko.

               

              Obchody Dnia Życzliwości spotkały się z ogromnym entuzjazmem. Poprzez kreatywne działania,

              uczniowie mieli okazję do refleksji nad własnym zachowaniem, doświadczyli radości dawania i

              otrzymywania oraz zrozumieli, jak małe gesty wpływają

          • 11 listopada Dzień Niepodległości.
            • 11 listopada Dzień Niepodległości.

            • Uroczyste obchody Dnia Niepodległości.

              Akademia z okazji Dnia Niepodległości miała uroczysty i patriotyczny charakter. Uczniowie przedstawili inscenizację pokazującą wydarzenia prowadzące do odzyskania niepodległości przez Polskę ,przeplataną wierszami,pieśniami i tańcami patriotycznymi.W tle pojawiły się symbole narodowe oraz motywy nawiązujące do tradycji

              8 Pułku Ułanów.

              Całość podkreślała znaczenie wolności, pamięci historycznej oraz dumy z narodowego dziedzictwa.

              Akademia przygotowana została przez

              p.Edytę i Mariusza Domagalskich

          • Ślubowanie pierwszoklasistów.
            • Ślubowanie pierwszoklasistów.

            • Dnia 7 listopada 2025 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I. W wydarzeniu uczestniczyło 21 pierwszoklasistow wraz z zaproszonymi gośćmi, rodzicami, dyrekcją oraz nauczycielami Uroczystość rozpoczęto od powitania zebranych oraz zaprezentowania krótkiego programu artystycznego. Kulminacyjnym momentem było odśpiewanie Hymnu i złożenie ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor Alicja Koper. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Uroczystość przebiegła w miłej, podniosłej atmosferze i była ważnym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści oficjalnie rozpoczęli swoją drogę edukacyjną.

              Wychowawczyni Joanna Milejska-Nowak

          • Ogólnopolski Tydzień Kariery.
            • Ogólnopolski Tydzień Kariery.

            • Nasza szkoła po raz kolejny aktywnie włączyła się w OTK,który odbywał się w dniach 23.10-30.10 2025r.

              Tegoroczne hasło"Siła relacji w erze samotności " towarzyszyło uczniom podczas licznych warsztatów,spotkań i kreatywnych działań .

              Od zajęć"Mój przyszły zawód" przez warsztaty dla ósmoklasistów prowadzone przez doradców zawodowych:p.Ewę Łapaj i Annę Radecką,po spotkanie z p.Andrzejem Orlińskim o dawnych rzemiosłach-młodzież miała okazję odkrywać swoje pasje i możliwości.

              Cała szkoła bawiła się podczas "Dnia Zawodów" a uczniowie wykazali się kreatywnością w konkursie plastycznym "Zawody przyszłości"

              Ósmoklasistom dodatkowo towarzyszyły zajęcia integracyjne"Drzewo relacji".

              Tydzień Kariery pokazał, jak ważne są relacje,współpraca i świadome planowanie Kariery.

              Nad przebiegiem OTK czuwała p Edyta Domagalska-nauczyciel doradztwa zawodowego w naszej szkole.