• WYDARZENIE SZKOLNE

  • WYDARZENIE SZKOLNE

        •   Wspaniała przygoda we Wrocławiu! Relacja z dwudniowej wycieczki szkolnej.

        •  W dniach 1-2 czerwca nasi uczniowie wzięli udział w niezwykłej, dwudniowej wycieczce do Wrocławia – miasta mostów, krasnali i niesamowitej historii. Program był napięty, ale przyniósł mnóstwo niezapomnianych wrażeń!

          Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w Panoramie Racławickiej. To potężne, rotundowe płótno zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Dzięki audioprzewodnikowi i trójwymiarowej przestrzeni uczniowie dosłownie przenieśli się w środek bitwy pod Racławicami.

          Następnie ruszyliśmy na podbój wrocławskiego Rynku. Towarzyszyła nam pani przewodnik, która w niezwykle barwny sposób przybliżyła nam najciekawsze wrocławskie legendy i historie słynnych wrocławskich krasnali! Ukryte w zakamarkach uliczek małe figurki uczyły nas spostrzegawczości i dostarczyły mnóstwo zabawy. Najmłodsza uczestniczka wycieczki wytropiła aż 71 krasnali !

          Wieczór spędziliśmy w magicznym miejscu – na Ostrowie Tumskim. Najstarsza część miasta zachwyciła nas swoim klimatem, a kulminacyjnym momentem był spektakl zapalania latarni przez prawdziwego, ubranego w pelerynę latarnika. Zobaczyliśmy na własne oczy, jak miasto rozbłyskuje dawnym, gazowym blaskiem.

          Drugi dzień zaczęliśmy od wizyty we wrocławskim ZOO oraz Afrykarium. To był prawdziwy hit! Przejście szklanym tunelem, nad którym pływały rekiny i płaszczki, wywołało zachwyt zarówno u uczniów, jak i opiekunów. Podziwialiśmy hipopotamy nilowe, pingwiny przylądkowe oraz niesamowitą roślinność dżungli Kongo.

          Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się w okolice Hali Stulecia. Spacerowaliśmy po zielonych alejkach parku, podziwiając monumentalną, historyczną architekturę oraz malowniczą Pergolę.

          Wycieczka do Wrocławia była nie tylko świetną okazją do integracji, ale też cenną lekcją historii, przyrody i kultury. Wróciliśmy zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach i głowami pełnymi pięknych wspomnień!
          Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji w naszej galerii poniżej.

           

        • 🌟 Niezapomniana Wycieczka Klasy VI do                 Świątecznego Krakowa! 🏰

        •  

          W piatek, 11-12 grudnia, uczniowie klasy VI wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do pięknego Krakowa. Podróż już sama w sobie była atrakcją – do grodu Kraka pojechaliśmy pociągiem, co wzbudziło ogromny entuzjazm wśród dzieci!

          🎨 Spotkanie ze Sztuką i Historią

          Głównym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie słynnego Muzeum Książąt Czartoryskich. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć na żywo jeden z najcenniejszych skarbów polskiej i światowej sztuki – przepiękną „Damę z gronostajem” (znaną również jako Dama z łasiczką) Leonarda da Vinci. Oprócz tego niezwykłego dzieła, podziwialiśmy bogate zbiory muzeum, poznając historię rodu Czartoryskich i kolekcjonowanych przez nich eksponatów.

          ⭐️ Magia Krakowskich Szopek

          Kolejnym przystankiem był Pałac Krzysztofory, gdzie mieliśmy przyjemność obejrzeć fascynującą wystawę szopek krakowskich. Dzieci były zachwycone kunsztem i pomysłowością twórców tych misternych konstrukcji, które stanowią unikatowe dziedzictwo Krakowa. To była prawdziwa lekcja tradycji i folkloru!

          🎄 Świąteczna Atmosfera Rynku

          Po dawce kultury, przyszedł czas na chłonięcie świątecznej atmosfery na Rynku Głównym. Pogoda nam dopisała, a urok Jarmarku Bożonarodzeniowego oczarował wszystkich. Kolorowe stragany, zapach pierników i gorącej czekolady, a także świąteczne dekoracje sprawiły, że Kraków tętnił prawdziwą magią.

          Wycieczka była nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy historycznej i artystycznej, ale także wspaniałym przeżyciem integrującym klasę. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń i pięknych, świątecznych wspomnień!

        • Mikołajkowa wycieczka kl. V do Krakowa

        •  6 grudnia klasa 5 wybrała się na wycieczkę do magicznego Krakowa. Pojechaliśmy oczywiście pociągiem, gdzie spotkała nas miła niespodzianka. Zostaliśmy obdarowani przepysznymi świątecznymi pierniczkami przez Świętego Mikołaja!

          Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Obwarzanka, gdzie zgodnie z tajemną recepturą upiekliśmy prawdziwe krakowskie obwarzanki - bardzo smaczne! Następnie zwiedziliśmy Bazylikę Mariacką, gdzie podziwialiśmy z bliska słynny ołtarz Wita Stwosza. Kraków w tym dniu, mimo pochmurnej pogody wyglądał przepięknie. Całe miasto w świetle bożonarodzeniowych światełek i ozdób. Kiermasz świąteczny przy Sukiennicach kusił zapachami świątecznych pierników, pierogów i słodyczy z całego świata. I przepiękna choinka już uznana przez internautow za jedną z najpiekniejszych w Europie! To był udany dzień!

        • Wycieczka śladami 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego

        •  W dniach 22 i 23 października 2024 uczniowie z klas 6, 7 i 8 wzięli udział w dwudniowej wycieczce śladami 8 Pułku Ułanów Księcia Józefa Poniatowskiego.

          Zwiedziliśmy między innymi okolice Komarowa, gdzie w 1920 roku 8 Pułk stoczył zwycięską bitwę z najeźdźcą https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Komarowem.

          W miejscu walk znajduje się teraz przepiękny pomnik upamiętniający to wydarzenia oraz wszystkie oddziały biorące udział w walkach.

          Odwiedziliśmy też groby poległych tam żołnierzy.

          Wieczorem przyszedł czas na zwiedzanie pobliskiego Zamościa.

          Następnego dnia zwiedzaliśmy bazę wojskową 19 Chełmskiego Batalionu Zmechanizowanego a w drodze powrotnej przepiękny rynek w Sandomierzu.

        • Wyjazd do teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie

        •  „Mały Książę. Opowieść.” - to sztuka, którą klasa 7 mogła obejrzeć na deskach częstochowskiego teatru. 

           Jest to historia oparta na motywach powiastki filozoficznej francuskiego pisarza, poety i zawodowego pilota Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, wydana w 1943 w Nowym Jorku. Pod warstwą baśniowej, wieloznacznej fabuły kryją się wątki realistyczne, autobiograficzne i psychologiczne.

          Uczniowie podziwiali wspaniałą grę aktorską oraz przepiękną scenografię i kostiumy.

          Link do galerii zdjęć z przedstawienia:

          https://www.teatr-mickiewicza.pl/sp264,Maly-Ksiaze--Opowiesc