Jako narzędzia do nauki programowania użyliśmy płytek micro. bit z programu Laboratoria Przyszłości. Pierwszym krokiem było zapoznanie się z aplikacja micro. bit i uruchomienie płytek.
Temat: Roboty - wprowadzenie. Lekcja z płytkami micro. bit zakupionymi w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
- 14 lutego na lekcji informatyki w kl. 6, w ramach tematu Roboty, omówiliśmy różnice między maszynami a robotami. Próbowaliśmy zrozumieć jak funkcjonuje robot i czym jest programowanie.
Jako narzędzia do nauki programowania użyliśmy płytek micro. bit z programu Laboratoria Przyszłości. Pierwszym krokiem było zapoznanie się z aplikacja micro. bit i uruchomienie płytek.
Temat: Pole powierzchni i objętość ostrosłupów - utrwalenie wiadomości przez projekty przestrzenne z długopisem 3D
- Dzisiaj uczniowie mieli okazję zobrazować swoje obliczenia za pomocą długopisu 3D. Okazało się, że to wcale nie jest takie proste. Nasze modele nie są idealne, ale wykonanie ich sprawiło nam dużo satysfakcji.
Walentynkowe serduszka 3D
- 14 lutego 2023. Podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych z uczniem klasy 1- Dominikiem świetnie sprawdza się długopis 3d. Chłopczyk sam wykonał cyferki, które pomogą mu w utrwalaniu poznanych cyfr i liczb. Dominik narysował też serduszka walentynkowe dla swojej Mamy💗
PROJEKT - BUDŻETY PARTYCYPACYJNE W SZCZEKOCINACH
SZKOLNY BUDŻET PARTYCYPACY
9W dniach 09 i 10.02.2023r. grupa uczniów naszej szkoły wraz panią Urszulą Leks uczestniczyła w szkoleniu w ramach projektu "Budżety partycypacyjne w Szczekocinach". Celem szkolenia było przygotowanie do przeprowadzenia Budżetu partycypacyjnego. Podczas szkolenia dowiedzieliśmy się, czym jest budżet partycypacyjny, uczyliśmy się jak przygotować, napisać i przeprowadzić projekty a warsztaty prowadzone aktywnymi metodami, wstępnie przygotowywały nas do przeprowadzenia budżetu w naszej szkole. Teraz przed nami wcale nie proste zadanie dalszego zgłębiania tej wiedzy oraz przekazanie jej naszym koleżankom i kolegom a także zachęcenie ich do działania.
Dziękujemy pani Magdzie i panu Michałowi za ciekawie przeprowadzone warsztaty.
Mamy nadzieję, że sprostamy temu zadaniu.
Lekcja matematyki w kl. 4 z wykorzystaniem robota Matatalab w ramach projektu Laboratoria przyszłości.
- Temat : Własności prostokąta.
Dzisiejszą lekcję rozpoczęliśmy trochę inaczej. Do rysowania kwadratów i prostokątów wykorzystaliśmy robota Matalab w ramach programu Labolatoria przyszłości. Po wielu próbach udało się narysować prostokąt. Wymyślanie kodów dla robota sprawiło nam dużo satysfakcji.Bawiliśmy się świetnie.
Laboratoria przyszłości - Długopis 3D
- Laboratoria przyszłości! Długopis 3D na zajęciach terapii pedagogicznej to świetna propozycją dla uczniów, którzy mogą puścić wodze fantazji, wykazać się wyobraźnią i kreatywnością.
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z wykorzystaniem robota Matatalab w ramach "Laboratoriów Przyszłości".
- Szymon i Dominik podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych pracują z zestawem robotów do kodowania Matatalab w ramach "Laboratoriów Przyszłości".
Chłopcy rozwijają swoje umiejętności analityczne,komunikację logiczną,myślenie krytyczne a tworząc kompozycje muzyczne doskonale się przy tym bawią.
Zajęcia rozwijające z pedagogiem i długopis 3D
- W zajęciach rozwijających z pedagogiem specjalnym uczestniczy grupa uczniów klasy 6tej oraz dzieci z klas młodszych. W ostatni czwartek tj.02,01,23. uczniowie klasy 4 pracowali z użyciem długopisu 3d nad przestrzenną pracą plastyczną. Zajęcia o charakterze arteterapeutycznym miały na celu uczyć umiejętności współpracy i planowania działań.
Spotkanie nauczycieli w ramach programu Laboratoria Przyszłości
Nowa galeria Spotkanie nauczycieli w ramach programu Laboratoria Przyszłości została dodana do albumu fotograficznego
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
6
Konkurs plastyczny KRUS „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”.
Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych z obszarów wiejskich.
Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach wiekowych:
1) I grupa – klasy 0 – III szkoły podstawowej;
2) II grupa – klasy IV – VIII szkoły podstawowej.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.UWAGA!
Termin zgłaszania prac do szkoły upływa 24.03.2023 r.
Prace można równiesz zgłaszać smodzielnie.
Formularze zgłoszeniowe i prace konkursowe należy przekazać do oddziałów regionalnych KRUS w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 marca 2023 roku (decyduje data wpływu prac do właściwego oddziału). Dane adresowe i kontaktowe oddziałów regionalnych KRUS zawarto w załączniku nr 2 do niniejszego regulaminu.